Kvitnúci čaj - Biela pani

Naša cena: 1,30 € s DPH

Dostupnosť: vypredané


Množstvo:

TIP: Tovar označený skladom máme reálne skladom a je okamžite odoslaný.

Popis produktu

Kvitnúce čaje sú maličkým klbkom vytvoreným z usušených čajových lístkov a kvetov ručne zviazaných do guľôčok v Číne. Rastliny používané na výrobu kvitnúcich čajov sú veľmi jemné. Biele a čierne čaje sa zbierajú za skorého rána, pričom sú stále vlhčené rosením. Proces výroby sa začína selektovaním a triedením čajových lístkov do zväzkov rovnakej dĺžky, ktoré sú splošťované valcovaním a zošívané hodvábom do rôznorodých tvarov a zhlukov. Medzi kvety, ktoré sa najčastejšie používajú do kvitnúcich čajov patrí amarant, ľalia, jazmín, chryzantéma, ibištek a osmanthus. Po dokončení sa čajové guľôčky podrobia sušeniu pri teplote 212 stupňov po dobu dvoch hodín. Po ňom nasleduje oxidácia a vypaľovanie, čo je posledný proces pred zabalením.     Ako pripraviť Kvitnúci čaj Na prípravu Kvitnúceho čaju je dobré použiť väčšiu sklenenú nádobu, aby ste si mohli vychutnať kvitnutie kvietku. Jednoducho vhoďte čajovú guľôčku do sklenenej nádoby naplnenej horúcou vodou, alebo guľôčku v nádobe zalejte vriacou vodou. Použite jednu čajovú guľôčku na 0,5-1 litra vody v závislosti na požadovanej sile čaju. Nechajte nasiaknuť 3-5 minút a pozorujte ako kvet začne kvitnúť. A toto je začiatok kúzla, kedy sa nám odhalí miniatúrny kvietkový obraz alebo malý ohňostroj pod vodou. Čajovú guličku je možné zaliať 2 až 3 krát. Intenzita chuti zostane zachová.   Účinky Kvitnúceho čaju na naše zdravie Kvitnúci čaj vyrobený z čaju Silver Needle White je najviac cenený zo všetkých bielych čajov pestovaných v provincii Fujlan v Číne. Obsahuje preukázateľne malé množstvo kofeínu, ale i napriek tomu je veľmi silný. Má trikrát toľko antioxidačných polyfenolov ako zelený alebo čierny čaj a bolo dokázané, že je ďaleko efektívnejší v neutralizácii voľných radikálov. To dokazuje jeho antioxidačné, antiradiačné a protirakovinové účinky. Zo zdravotníckych informácií vyplýva, že čaj má terapeutické vlastnosti pre takmer každý druh zdravotného stavu, či už spomínaná rakovina, srdcové choroby, choroby pečene, astma, zubný kaz, stres alebo regulácia hmotnosti.

Biely čaj obsahuje najmenšie množstvo kofeínu zo všetkých čajov a kávových nápojov. Šálka bieleho čaju má v priemere 8-15 miligramov kofeínu, zatiaľ čo šálka kávy obsahuje 60-120 mg. Čaj Silver Needle Tea má jedinečnú sladkú, jemnú arómu plnú prírody. Kvitnúci čaj nie je čajom, ktorý sa pije po ceste do práce. S týmto čajom si urobte malú oázu pokoja v inak hektickom živote. Bude na Vás pôsobiť upokojujúco nielen chuťou ale aj vizuálne, aby ste nasiakli kľudom, pokojom a pohodou. Balenie obsahuje:  1x Biela pani (Weisse Affäre) – s radom jasmínových kvetov - príprava: 8 – 10 min.  

Tento kvitnúci čaj spĺňa najprísnejšie normy Európskej únie (EG) Nr. 396/2005 o maximálnom možnom množstve pesticídov a je tým najkvalitnejším kvitnúcim čajom na slovenskom trhu!

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt si tiež kúpili...

Podeľ sa o skúsenosti s ostatnými

Produkty ktoré by Vás tiež mohli zaujímať