Kvitnúci čaj - Purpurova žiara

Naša cena: 1,30 € s DPH

Dostupnosť: vypredané


Množstvo:

TIP: Zásielku doručenú kuriérom môžete zaplatiť aj kartou.

Popis produktu

Kvitnúce čaje sú maličkým klbkom vytvoreným z usušených čajových lístkov a kvetov ručne zviazaných do guľôčok v Číne. Rastliny používané na výrobu kvitnúcich čajov sú veľmi jemné. Čierne a biele čaje sa zbierajú za skorého rána, pričom sú stále vlhčené rosením. Proces výroby sa začína selektovaním a triedením čajových lístkov do zväzkov rovnakej dĺžky, ktoré sú splošťované valcovaním a zošívané hodvábom do rôznorodých tvarov a zhlukov. Medzi kvety, ktoré sa najčastejšie používajú do kvitnúcich čajov patrí amarant, ľalia, jazmín, chryzantéma, ibištek a osmanthus. Po dokončení sa čajové guľôčky podrobia sušeniu pri teplote 212 stupňov po dobu dvoch hodín. Po ňom nasleduje oxidácia a vypaľovanie, čo je posledný proces pred zabalením.  

 

Ako pripraviť Kvitnúci čaj Na prípravu Kvitnúceho čaju je dobré použiť väčšiu sklenenú nádobu, aby ste si mohli vychutnať kvitnutie kvietku. Jednoducho vhoďte čajovú guľôčku do sklenenej nádoby naplnenej horúcou vodou, alebo guľôčku v nádobe zalejte vriacou vodou. Použite jednu čajovú guľôčku na 0,5-1 litra vody v závislosti na požadovanej sile čaju. Nechajte nasiaknuť 3-5 minút a pozorujte ako kvet začne kvitnúť. A toto je začiatok kúzla, kedy sa nám odhalí miniatúrny kvietkový obraz alebo malý ohňostroj pod vodou. Čajovú guličku je možné zaliať 2 až 3 krát. Intenzita chuti zostane zachová.   Účinky Kvitnúceho čaju na naše zdravie Kvitnúci čaj je vyrobený zo vzácneho čierneho čaju (Bai Hao, Yin Zhen, Silver Needle fermentovaného) z vysokých oblastí provincie Fujlan v Číne. Chuťovo je tento čierny čaj nezvyčajne jemný. Obsahuje preukázateľne malé množstvo kofeínu, ale i napriek tomu je veľmi silný. Zo zdravotníckych informácií vyplýva, že čaj má terapeutické vlastnosti pre takmer každý druh zdravotného stavu, či už spomínaná rakovina, srdcové choroby, choroby pečene, astma, zubný kaz, stres alebo regulácia hmotnosti. Kvitnúci čaj nie je čajom, ktorý sa pije po ceste do práce. S týmto čajom si urobte malú oázu pokoja v inak hektickom živote. Bude na Vás pôsobiť upokojujúco nielen chuťou ale aj vizuálne, aby ste nasiakli kľudom, pokojom a pohodou.   Balenie obsahuje:   Purpurová žiara (Purple Schein) – fermentovaný Silver Needle s kvetom nechtíka a láskavcom (amarant) - príprava: 6 – 8 min.  

 

Tento kvitnúci čaj spĺňa najprísnejšie normy Európskej únie (EG) Nr. 396/2005 o maximálnom možnom množstve pesticídov a je tým najkvalitnejším kvitnúcim čajom na slovenskom trhu!    

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt si tiež kúpili...

Podeľ sa o skúsenosti s ostatnými

Produkty ktoré by Vás tiež mohli zaujímať